نصب اپلیکیشن

  اپلیکیشن های نصبی رورو در حال آماده سازی است و بزودی در استورهای اندروید و اپل در اختیار شما قرار خواهد گرفت. تا آن زمان می توانید از وب اپلیکیشن رورو استفاده نمایید.

رورو از طریق نسخه وب‌اپلیکیشن نیز قابل استفاده است. با مراجعه به آدرس m.myroro.ir بدون نیاز به دانلود اپلیکیشن، حساب کاربری بسازید و یا وارد حساب کاربری خود شوید و سفر خود را آغاز نمایید. وب‌اپلیکیشن رورو از طریق مرورگر اینترنت کار می‌کند.

  به‌خاطر محدودیت‌های iOS، ساخت شورت‌کات در این سیستم عامل روی هر مرورگری ممکن نیست و باید از مرورگر پیش‌فرض آی‌دیوایس‌ها یعنی سافاری (Safari) استفاده کنید.
 • ۱- ابتدا مرورگر سافاری (Safari) را باز کرده و به وب‌سایتی که می‌خواهید بروید.
 • ۲- در پایین مرورگر مربعی به همراه یک فلش بالا قرار دارد، روی آن کلیک کنید تا منوی جدیدی نمایش داده شود. در اینجا مرورگر از شما می‌خواهد تا این آدرس اینترنتی را جایی که می‌خواهید به اشتراک بگذارید. در ردیف پایین اگر انگشت‌تان را به سمت چپ بکشید تا بقیه گزینه‌ها نمایش داده شوند، Add to Home Screen را می‌توانید پیدا کنید.
 • ۳- در اینجا Add to Home Screen را انتخاب کنید. حالا سیستم از شما می‌خواهد اسم دلخواه‌تان برای این آیکن را بنویسید.
 • ۴- در نهایت روی Add بزنید تا آیکنی از آدرس در صفحه اصلی گوشی ساخته شود. اکنون اگر به صفحه اصلی گوشی بروید، می‌توانید آیکن آدرس را در آنجا ببینید. با هر بار کلیک روی این آیکن، مستقیم به آدرس مشخص شده می‌روید و دیگر نیازی به باز کردن مرورگر نیست.

شروع سفر با رورو

 • ۱- از اتصال موبایل خود به اینترنت مطمئن شوید.
 • ۲- نرم افزار رورو را دانلود و نصب کنید.
 • ۳- وارد اپلیکیشن رورو شوید و روی نقشه اسکوتر و دوچرخه های نزدیک خود را ببینید.
 • ۴- یک دوچرخه یا اسکوتر را انتخاب و به سمت آن حرکت کنید.
 • ۵- با پیدا کردن وسیله، کد روی آن را اسکن کرده و قفل آن را باز کنید.
 • 6- با پوشیدن کلاه ایمنی و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و دستورالعمل استفاده از وسیله نقلیه، سفری امن و لذت بخش را آغاز کنید.
 • 7- پس از پایان سفر دوچرخه یا اسکوتر را در جای مناسب پارک کرده و با اسکن مجدد کد QR رو وسیله آن را قفل کنید.
 • 8- متناسب با زمان در اختیار داشتن اسکوتر یا دوچرخه، هزینه سفر شما از طریق اپلیکیشن رورو محاسبه شده است. پرداخت از طریق درگاه بانکی یا اعتبار رورو قابل انجام است.

ثبت نام در رورو از طریق اپلیکیشن انجام می‌شود. برای ثبت نام شما می‌توانید نام و نام خانوادگی، ایمیل و کلمه عبور خود را در صفحه ثبت‌نام وارد کنید . پس از ثبت نام یک بار شماره همراه خود را باید تایید کنید تا امکان درخواست رورو برای شما فعال شود.

نرم افزار را یک بار ببندید و باز کنید. از اتصال کامل اینترنت و جی پی اس مطمئن شده و یک بار دکمه لوکیشن را بزنید تا محله مورد نظرتان روی نقشه آپدیت شود.

GPS ضعیف بوده و در حال آپدیت کردن لوکیشن می باشد. کمی صبر کنید تا بروز رسانی تمام شود. ترجیحا در صورت امکان به WiFi متصل شوید.

برای رفع این مشکل روی علامت ‌مکان‌یاب نقشه کلیک کنید تا نقشه در شهر فعلی شما تنظیم شود.

مشکلات احتمالی

در صورت بروز این مشکل یک بار اپ را بسته و مجدد باز کنید. از اتصال اینترنت و دسترسی اپ به موقعیت مکانی موبایل مطمئین شوید. از آیکون مکان یاب برای مشخص شدن لوکیشن خود روی نقشه استفاده نمایید. اگر بازهم موفق نشدید با پشتیبانی آنلاین رورو تماس بگیرید. همکاران ما در این بخش شما را راهنمایی و مشکل را برطرف می سازند. لینک پشتیبانی آنلاین در تمام قسمت های اپلیکیشن در دسترس شما قرار دارد.

حتما وسیله نقلیه را به پیاده رو و مکانی امن انتقال داده که از بروز حادثه جلوگیری شود. سپس با پشتیبانی آنلاین رورو تماس بگیرید. همکاران ما در این بخش شما را راهنمایی و مشکل را برطرف می سازند.

برای بررسی مشکل وسیله نقلیه با پشتیبانی آنلاین تماس بگیرید. آنها خیلی سریع نزدیک ترین نیروی لجستیک را به محل اسکوتر اعزام خواهند کرد. تا زمان رسیدن نیروی متخصص، وسیله را در یک مکان مناسب پارک کنید و هرگز خودتان برای رفع مشکل اقدام نکنید.

از روشن بودن سرویس موقعیت مکانی موبایل خود و اجازه دسترسی اپ رورو به موقعیت مکانی اطمینان حاصل نمایید. از صفحه نقشه اپ رورو، آیکون مکان یاب را کلیک کنید تا مکان شما روی نقشه به صورت یک دایره آبی رنگ مشخص شود.

از اتصال اینترنت موبایل خود مطمئن شود. در صورت لزوم یکبار برنامه را به طور کامل بسته و مجدد باز کنید. اگر مشکل برطرف نشد با پشتیبانی آنلاین رورو ارتباط گرفته و از پشتیبان بخواهید به شما کمک کند.

دستورالعملهای ایمنی

حداقل شرایط سنی استفاده از رورو 15 سال است و عضویت افراد با سنین کمتر امکان پذیر نمی باشد.

ایمنی شما اولویت اول ما در رورو است. هنگام استفاده از تمامی وسایل نقلیه رورو، کاربر باید از کلاه ایمنی استفاده نماید.