طی سه سال گذشته فعالیت و سرمایه گذاری در حوزه اسکوترهای برقی هوشمند و اشتراکی در اروپا به اوج خود رسید و سرمایه گذاران بسیاری در این زمینه سرمایه گذاری نمودند. در حال حاضر، اگرچه سرعت راه اندازی و سرمایه گذاری کند شده است، اما هنوز کارهای زیادی در حال انجام است. اپراتورها مشارکت های جدیدی را آغاز کرده و در مناطق جدیدی راه اندازی می شوند، به ویژه هنگامی که در زمان پاندمی کووید-19 شهرها بدنبال راهی برای تحرک بیشتر شهروندان و استفاده از شیوه حمل و نقل با حفظ فاصله فیزیکی و در راستای حمایت از محیط زیست هستند.

شرکت های شناخته شده در زمینه اسکوترهای برقی هوشمند و اشتراکیاستارتاپ های اسکوترهای اشتراکی اروپایی در سال ۲۰۱۸ به صورت دسته جمعی شروع به کار کردند، Tier مستقر در برلین و Voi مستقر در استکهلم. امروزه Tier در ۱۳۰ شهر اروپایی و Voi در بیش از ۷۰ شهر فعالیت می کند.
همچنین Wind واقع در برلین، Zeus مستقر در دوبلین و Lime مستقر در ایالات متحده نیز در طول سال ۲۰۱۸ در شهرهای مختلف اروپا راه اندازی شدند.

در سال ۲۰۱۹ استارتاپ هلندی Dott اولین اسکوتر خود را در پاریس راه اندازی کرد و از آن زمان در ۲۸ شهر گسترش یافته است. اپراتورهایی مانند Bit در ایتالیا و Blinkee.city در لهستان نیز در همان سال در شهرهای مختلف راه اندازی شدند.

راه اندازی شرکت های جدید فعال در زمینه اسکوترهای اشتراکی روند ثابتی پیدا کرده است. Zipp Mobility مستقر در دوبلین کار خود را در اوت 2020 در انگلستان آغاز کرد.

آخرین اخبار از سرمایه گذاری ها و ارقام درآمدی اسکوترهای برقی هوشمند و اشتراکی

استارتاپ‌های فعال در زمینه اسکوترهای برقی هوشمند و اشتراکی در اروپا تا به امروز بیش از ۴ میلیارد دلار کسب درآمد داشتند:
استارتاپ Bolt، درآمدی به میزان ۱.۳ میلیارد دلار
استارتاپ Tier، درآمدی به میزان ۴۴۳ میلیون دلار
استارتاپ Voi، درآمدی به میزان ۴۰۰ میلیون دلار

آخرین اخبار از توسعه اسکوترهای برقی هوشمند و اشتراکی در بازارهای سرمایه گذاری

اپراتورهای اسکوتر در اروپا همچنان در بازارهای جدید گسترش می یابند و ناوگان خود را افزایش می دهند. تابستان امسال، زئوس و بولت وارد بازار ایتالیا شدند. زئوس همچنین در ماه جولای در سوئد و زیپ در لهستان راه اندازی شد. برخی از اپراتورها نیز در حال گسترش بیشتر هستند از جمله Tier که با فعالیت در بحرین آماده ورود به خاورمیانه شده است.

منبع:
https://sifted.eu/articles/escooter-market-updates/